Kas me tõesti kasutame ainult 10 protsenti oma ajust?

Vastuse leiab Jaan Aru blogipostitusest Miks me ei mõista teadvust?

See, et me aju kohta nii vähe teame, peegeldub hästi ka selles, kui madal on teadmiste tase ajust ühiskonnas. Näiteks võib tänasel päevalgi Eestis leida koolitusi, kus lubatakse õpetada kasutama paremat ajupoolkera või väidetakse koguni, et te olete seni kasutanud ainult 1 või 10 protsenti oma ajust ja see ja too koolitus aitab teil võtta kasutusele rohkem oma ajust.

Ajuteadlasena, inimesena, kes on aju uurinud ja inimesena, kelle jaoks on väga tähtis see, et me kõik teaksime ajust rohkem, võin teile julgelt öelda, et selliste koolituste peale pole mõtet raha raisata. Sellised koolitused ei pane teid kasutama suuremat osa oma ajust ja nad ei ärata teie väidetavalt uinunud paremat ajupoolkera – te kasutate kogu oma aju ka ilma selle kalli koolituseta. Ja on veel mitmeid teisi müüte, mida nii Eestis kui ka mujal maailmas ajuteaduse nime all teile pähe parseldada üritatakse.

Kel huvi ajuteaduse ja teadvusega seotud teemade vastu, siis Jaan Aru blogist Teadvuse Suure Probleemi Lahendamine leiab nendel teemadel suurepärast lugemismaterjali.

RSS 2.0 voog selle postituse kommentaaride jaoks. You can leave a response, or trackback from your own site.