Lihtne nipp probleemide vältimiseks

... big computers!Ants Sild kirjutab Äripäeva arvamusloos IT projektide ebaõnnestumise põhjustest, pakkudes samas välja hea ja lihtsa nipi, kuidas suuremate probleemide tekkimist saaks vältida. Selleks tuleb veenduda nii tellija kui tööde teostaja mõlemapoolses võimekuses lihtsate sõnadega kirjeldada, mida ja milleks tehakse. Ma pole päris kindel, kas see on universaalselt lollikindel (täiesti lollikindlaid asju siin maailmas teatavasti pole), kuid väga hea soovitus sellegipoolest ja kasutatav kindlasti hoopis laiemalt, kui ainult IT projektid.

Allpool mõned tsitaadid Ants Silla loost:

Valdava enamiku ebaõnnestumiste põhjuseks pole aga mitte tehnoloogia, rahapuudus või suutmatud programmeerijad, vaid projekti kavandav ja juhtiv meeskond nii tellija kui ka täitja poolel ehk meeskonna suutmatus luua tervikpilti sellest, mida, milleks ja kuidas tehakse.

Kui meeskonnal puudub sellest tervikust arusaam ja võimekus viia iga osa selles tervikus oodatavasse tulevikuseisu, siis ei tohiks ei äripoole tellija ega IT-lahenduse pakkuja sellist projekti käivitada.

Lihtne küsimus nii tellija kui teostaja võimekuse hindamiseks on: „Palun, kirjeldage lihtsate sõnadega, mida ja milleks te teete?“ Kui ükskõik kumb osapool jääb sellega jänni, siis on õige projekt seisma panna.

_____________
Samal teemal:
Kuidas IT osakond ajaga kaasas käib

RSS 2.0 voog selle postituse kommentaaride jaoks. You can leave a response, or trackback from your own site.