Meikida või mitte?

Hannelore Knuts

Mõni aeg tagasi sattusin ühte nädalalehte sirvides artiklile, kus selgitati naistele, et 2013. aastal pole meikimine enam moes. Kui veel hiljuti pälvis USA-s välisministri Hillary Clintoni meigivaba ilmumine avalikkuse ette suisa üleriikliku tähelepanu, siis nüüd olla loomulik välimus juba täitsa “peavoolu” värk. No selge, võtame teadmiseks.

Paar päeva hiljem sattusin lugema hoopis teistsugust uudist. Seekord puudutas jutt Skandinaavia lennufirma SAS keerulist majandusolukorda (taustaks: SAS on viimase 10. aastaga kaotanud keskmiselt 1,2 miljardit Rootsi krooni aastas ja pole kasumit näidanud alates 2007. aastast). Seejuures on teenindusstandardi allakäik ja pankroti äärele jõudmine käinud aina kõlavamate nimedega strateegiate saatel.

Jõudes 2012. a. lõpus “unikaalse strateegilise visiooni” tulemusena silmitsi vägagi reaalse pankrotiohuga, hüüdis SAS välja uue strateegia koondnimega 4XNG, mis tuleneb sõnadest 4 Excellence Next Generation. Sisuliselt kuulutati, et täiuslikkus (mis peakski ju juba ise täiuslik olema), saab veelgi suurepärasema versiooni. Kogu kalambuuri teeb aga irooniliseks selle vormi ja sisu samuti pea täiuslik lahknevus. Kuulutades sõnades perfektsust ja suurepärasust käivitas SAS-i juhtkond tegelikult valusa koondamistelaine, palkade vähendamise ja varade müügi.

Inimesed hindavad loomulikkust väga kõrgelt ka juhtimises – isegi, kui see pole tingimata täiuslik.

Soov ennast tegelikkusest paremana näidata on iseenesest äärmiselt inimlik. Ainult et mitte kõige paremate sõnumite katmine kõlava, kuid tühja sõnamulina meigikorraga ei tööta ei SAS-is ega ka üheski teises firmas. Inimesed hindavad loomulikkust väga kõrgelt ka juhtimises – isegi, kui see pole tingimata täiuslik. Soovides saavutada positiivseid muutusi, pole vahetust ja ausast suhtlemisest pääsu. Minu uue aasta soov olekski, et me kohtaks loomulikku juhtimist senisest rohkem nii ettevõtluses kui poliitikas. See tõmbab kaasa ning pole karta, et see mõne kuu pärast moest läheks.

P.S. Naistele võiks meigi osas jääda siiski vaba valik. Peaasi, et oleks loomulik.

Tekst ilmus ajakirja Director 2013. a. jaanuarinumbris

Fotol on modell Hannelore Knuts, kellele kanti filmi Natural Beauty tarbeks näole 365 kihti meiki.

RSS 2.0 voog selle postituse kommentaaride jaoks. You can leave a response, or trackback from your own site.