Palju maksab töötajate rahulolematus?

Nõukogude ajal öeldi: pole inimest, pole probleemi! Gallupi poolt läbiviidud uuring viitab, et inimeste puudumisele saab anda selge rahalise mõõtme. Gallup uuris töötajate rahulolu Saksamaal ja leidis, et Euroopa ühe kõige tugevama majanduse taga polegi pilt just kõige kaunim. Selgub, et kõigest 13% Saksamaa töötajatest teeb oma tööd pühendumusega.

High among the potential problems facing Germany is lack of engagement in its workforce. Recent Gallup data find that just 13% of Germany’s employees are engaged in their jobs. Meanwhile, two-thirds of the country’s workers are not engaged, and one-fifth of the working population is actively disengaged.

Gallup on välja arvutanud ka töötajate rahulolematuse maksumuse – see peaks Saksa majandusele kokku olema kaugelt üle saja miljardi euro aastas. Seejuures on arvesse võetud vaid töölt puudumisega seotud kulusid – see on kõigest rahulolematuse jäämäe tipp, kuid seda saab suhteliselt lihtsalt rahalisse vääringusse panna. Kui hakata arvestama ka seda, mida tähendavad ettevõtetele töötajate rahulolematuse kaudsed kulud, siis oleks pilt ilmselt väga palju hullem.

Gallup estimates that actively disengaged employees cost the German economy between 121.8 billion and 133.6 billion euros per year in lost productivity. The absenteeism rate among actively disengaged German employees is 28% greater than among engaged workers. The accumulated impact of this absenteeism can be overwhelming, considering that each day an employee is away from work in Germany costs companies an average of € 247.20 per worker.

Gallupi uuringu tulemustes pole erilist üllatust. Enamik analoogseid uuringuid on jõudnud umbes samadele järeldustele – heal juhul töötab umbes viiendik töötajatest pühendunult, viiendik on täiesti rahulolematu ja suurem osa ehk kolm viiendikku käivad tööl ilma erilise entusiasmita. Mida ütlevad need numbrid meie organisatsioonide juhtimise kohta? Kui see ei tähenda seda, et traditsiooniline juhtimine ei tööta ega hakkagi kunagi paremini töötama, siis mida see veel võiks tähendada?

RSS 2.0 voog selle postituse kommentaaride jaoks. You can leave a response, or trackback from your own site.