Uskumatu ebakompetentsus või feodaalajastu jäine hingus?

Vaadates kogu seda tsirkust politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori valimise konkursi ümber, ei jää eriti muud võimalust, kui arvata, et siseminister Ken-Marti Vaher ei tea inimeste juhtimisest mitte halligi, ta peabki oma tegevust juhtimiseks või pärinevad tema juhtimispõhimõtted kusagilt sügavalt feodaalajastust – vaatamata sellele, et väljanägemise poolest on tegemist justkui vähe noorema mehega. Kõrgete riigiametnike ja selle kaudu Eesti sisejulgeoleku ja selle kaudu omakorda terve Eesti üldsuse avalik alandamine Eesti Vabariigi 95. aastapäeva sünnipäevakingituseks on ikka tase omaette.

20.02. ETV Terevisioonis võtsid Milvi Tepp ja Raimo Ülavere (saatejuht Urmas Vaino suurepärasel kaasabil) selle supi, mille siseminister Vaher ja tema lähikondsed on kokku keetnud, väga hästi kokku. Ligi 11-minutiline ERR-i video võiks avaliku sektori (ja mitte ainult!) jaoks olla lausa kohustuslik õppevideo. Ainus, millega ma siin hästi ei nõustu, on soovitus “asjad avameelselt selgeks rääkida”. See soovitus pole halb, aga kardan, et inimlikus plaanis pole tekitatud haavade parandamine ühe jutuajamise kaudu lihtsalt võimalik, sest jutt ei käi enam mitte ainult kolmest mehest, vaid tervest organisatsioonist.

Julius Caesar olevat öelnud, et igal sõduril on õigus kompetentsetele käsklustele. Ma arvan, et ka tervel Siseministeeriumi süsteemil – nagu igal organisatsioonil – on õigus kompetentsele juhtimisele. Inimeste avalik alandamine ja läbi uue juhi jalgealuse mineerimise Eestile nii olulise valdkonna teovõime kahandamine räägib juhtimisoskustest, täpsemalt nende puudumisest, kaugelt selgemat keelt kui ümmarguseks lihvitud poliithäma. Erinevalt Ken-Marti Vaherist arvan, et Eestis ei ole head juhid kuhugi kadunud. Head juhid lihtsalt ei soovi töötada feodaalselt juhitavas organisatsioonis.

Samal teemal: Politsei- ja piirivalveamet kui hoiatav juhtimiskaasus

RSS 2.0 voog selle postituse kommentaaride jaoks. You can leave a response, or trackback from your own site.